top of page

INFORMACE PRO ŠKOLY

Vážená paní ředitelko, vážený pane řediteli,

Galerie Tančící dům srdečně zve Vás, kolegy učitele i žáky Vaší školy na výstavu světoznámého výtvarníka, designéra a architekta Bořka Šípka s názvem Retrospektiva.  

 

Zimní měsíce budou v Galerii Tančící dům ve znamení tohoto významného umělce. Jedná se o poslední ucelenou výstavou originálů z depozitáře pana Šípka. Čeká Vás na 200 skleněných předmětů a na 60 kousků designového nábytku, který umělec vlastnoručně vyráběl. V rámci akce jsou představeny i doposud nikde nevystavené prototypy nalezené v pozůstalosti.

Žáci si na výstavě mohou prohlédnout rozmanitou rodinu objektů – vázy, mísy, karafy, skleničky, lustry, porcelánové hrnečky, misky, talíře, židle, křesla, stoly, skříně, knihovny, lampy či svícny, které mají svou vlastní existenci, svůj charakter, jenž spojuje a drží pohromadě jejich autor, Bořek Šípek. Jedněmi z nejcennějších děl jsou dva skleněné meče, které pan Šípek vyráběl v roce 2003 pro Karla Lagerfelda do Francie. Tyto meče nebyly nikdy v České republice vystaveny. Dalším skvostem je poslední vyrobené dílo pana Šípka – nástěnná váza. Ta vznikla pár dní před jeho smrtí. Prohlédnout si můžete i sbírku ručně vyráběných židlí z 90. let. Ty se podařilo získat ze soukromé sbírky a rovněž nebyly nikdy vystaveny.

 

Pro školní třídy nad 18 žáků nabízíme zvýhodněnou cenu vstupenek za 50 Kč na osobu. Pedagogický doprovod má vstupné zdarma.

Výstava probíhá v Galerii Tančící dům v Praze na Jiráskově náměstí od 13. listopadu 2019 do 22. března 2020 a to každý den od 09.00 do 20.00 hodin.

V případě Vašeho zájmu prosíme o objednání Vaší návštěvy na konkrétní termín.

 

Kontakt pro objednání:

Elene Ravingerová, e: elen@galerietancicidum.cz, t: + 420 773 207 330

 

Děkujeme za Váš čas a těšíme se na návštěvu.

 

Za Galerii Tančící dům

 

S úctou

 

ředitel Robert Vůjtek

Sipek-2019.jpg
bottom of page