top of page

ŠATY, KTERÉ TANČÍ

Přijďte se pokochat krásou kostýmů a  materiálů či střihů od nejlepších Českých návrhářů!

 Připravili jsme pro vás originální kostýmy z českotelevizní taneční soutěže.

Třpytivé, elegantní a propracované do posledního detailu – takové jsou taneční kostýmy jedné z nejsledovanějších televizních soutěží.  Zářit nebudou tentokrát na parketu, ale v Galerii Tančící dům na výstavě Šaty, které tančí. Výstava ukazuje práci nejlepších českých návrhářů na tvorbě kostýmů a ukazuje jejich návrhy a rozpracování.  Expozice, která potrvá od 10. listopadu do 25. února příštího roku, nabídne ve dvou patrech domu přes šedesát oděvů slavných účinkujících oblíbené českotelevizní taneční soutěže, jako třeba Dany Batulkové, Marie Doležalové nebo Ondřeje Brzobohatého, či moderátorů Terezy Kostkové a Marka Ebena a mnoho dalších večerních rób.

Vytvářet oděvy pro tanečnice a tanečníky je v celém oboru módy skutečná výzva. Šaty musí splňovat celou řadu často protichůdných požadavků. Měly by zvýraznit přirozený půvab i osobnost svého nositele a zároveň souznít se stylem a duchem hudby, na kterou páry tančí. Být moderní i nadčasové. Subtilní i robustní. Podtrhnout křivky postavy a současně poskytnout tanečníkům volnost v jejich často extrémním pohybu. Na výstavě Šaty, které tančí jsou ukázány, mimo tanečních šatů, také večerní róby haute couture, které se řadí do úrovně nejvyšší světové krejčoviny. 

 

Tento nelehký úkol už splnili např. návrháři Klára Nademlýnská, Taťána Kovaříková, Hana Hill Kopecká a další, když vytvářeli kostýmy pro oblíbenou českotelevizní taneční soutěž. Originály z jejich dílny na výstavu zapůjčila kostymérna České televize a část unikátních večerních rób je ze soukromých sbírek.

 

Expozice nabízí mimo jiné také návrhy střihů kostýmů, fotografie ze soutěže a nechá nahlédnout do příprav večerního líčení, česání, oblékání až po jiskřivou atmosféru před přímým přenosem. Galerie myslela i na malé obdivovatele a připravila pro ně několik interaktivních her.

bottom of page